Recenzie

Recenzia HP ProBook 650 G1: Typický, suchý, americký, výkonný notebook

HP ProBook 650 G1 recenzia

Po týždňoch japonského umenia ( recenzie na Fujitsu U745 a E546 ) som dostal chuť na niečo americké. Preto ma kolegovia zo Zebry poprosili, aby som napísal recenziu na notebook HP ProBook 650 G1. Prečo práve tento nadpis recenzie? Vysvetlím, čítajte ďalej.

Na prvý pohľad notebook zapadá svojim výzorom medzi ostatné biznis notebooky od HP. To ale neznamená, že postráda štýl.

Kdybych pánové před vás postavil dva biznis notebooky, ale dva naprosto stejný notebooky, a o jednom z nich vám řekl, že je z USA, tak který by pro vás byl lepší, co?

ProBook je, ako inak, z USA ale je vizuálne takmer rovnaký ako mnohé ďalšie modely z tejto rady. Čierne veko kontrastuje so strieborným okolím kláves. Jednoduché a dizajnovo čisté

repasovany notebook HP ProBook 650 G1 (A-)
repasovany notebook HP ProBook 650 G1 (A-)

Tak si jich dáme ještě 5. Ráz, dvá, tři, čtyři, pět, šest, sedm -já jsem řekl 10. Říkals pět. Řekl jsem pět, myslel jsem deset!!!

HP ProBook má skutočnosti nie 10 ale „len“ 5 USB3.0 konektorov. Aj tak je to úctyhodný počet, až som sa obával, či je tam vôbec konektor na napájanie batérie. Samozrejme, že áno a okrem toho aj konektory na VGA, Display Port, RJ-45 konektor, či audiokonektory na slúchatká a mikrofón. Medzi konektormi som našiel aj COM port, nevyhnutný napríklad pre programovanie niektorých CNC strojov a priemyselných robotov.

Poďme sa pozrieť na displej. 15,6“ uhlopriečka poteší, menej už len základné HD rozlíšenie.

A komu tím prospějete, co? Druhé straně?

Možno. Jeho priamy konkurenti  Lenovo ThinkPad L530 a  Dell Latitude 3540 totiž v rovnakej cenovej hladine ponúkali o niečo lepšie displeje. Nie je ale dôvod na paniku. Pre väčšinu pracovných úloh, surfovanie a mailovanie skutočne nepotrebujete našľapaný displej. Viem o čom hovorím, sám mám na notebooku rovnako HD displej…

Mám rád klávesnice od HP. A nesklamala ma ani tu. Spoločnosť HP používa ploché a zdrsnené klávesy, ale na rozdiel od ThinkPadov neexistuje žiadne kónické zakrivenie. Klávesy majú krátky zdvih, jasný tlakový bod.

Pozrime sa na to najpodstatnejšie a to je výkon. Procesor i5 obalený 8 GB RAM-kou a rýchlym SSD-čkom je už takou klasikou u našich klientov. Nehrozí, aby tu bola použitá hláška „A teď jsi sekla hekla“.

repasovany notebook HP ProBook 650 G1 (A-)

Finálny verdikt:

"Dávam notebooku rok, maximálne dva."
Môžete si byť istí, že tu to neplatí. Tento notebook po kvalitnom repase vydrží podstatne dlhšie. Preto, rovnako ako aj na iné produkty, ponúkame štandardne záruku 2 roky s možnosťou predĺženia až na 4. Mierne sklamanie zavládlo pri obrazovke. Skvelá portová výbava, štedrá uhlopriečka, elegantný dizajn a spoľahlivý výkon sú naopak veci, ktoré hodnotím pozitívne. Ak by sa ma niekto opýtal, či je to dobrá investícia aj do budúcnosti, odpovedal by som:
Chlapče, jak tam ještě budeš dlouho, "Dlouho".

Pridaj komentár